Leden 2013

Malinká perla. :)

29. ledna 2013 v 18:47 | Ayu Takashi |  Fotky
Malinká perla z Kolína. Konkrétně z programu kolínskýho kina .. Líbilo se mi, jak tyhle dva filmy skončily zrovna pod sebou. :D

Kvalitu fotky omluvte, v podchodu byla skoro úplná tma a byla mi zima, takže ruka mi jen lítala ze strany na stranu i s foťákem. :D ... A on ani ten plakát není vylepenej zrovna hladce.


Výhled z okna aneb nemám co dělat.

28. ledna 2013 v 19:47 | Ayu Takashi |  Fotky
"Ať žije virová faringitida". Od minulého úterý jsem doma (juchů!) ale ve čtvrtek jdu zase do školy (néé...).

Tak aspoň jsem vyfotila výhled z jednoho mého okna .. No, nic moc, foceno přes sklo, ale mějte pochopení :)


Design: Měnit nebo ne?

25. ledna 2013 v 21:06 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
Jo, přemýšlela jsem o designu. A dospěla k názoru, že tu jsou dvě varianty.

Buď zůstane tenhle současný (i když zdaleka není dokonalý, ale ... TEČKA.) nebo kdyby se přihlásil nějaký dobrovolník, který by ho vytvořil, změnila bych ho. Já sama se nechci do ničeho pouštět ... Nedostatek kreativity, lenost a nedostatek času v jednom. ;)

Mobil

24. ledna 2013 v 6:00 | Ayu Takashi |  Fotky
Inspirace ^^

Tímto článkem překračuji počet článků v roce 2011. "Neuvěřitelné". V září 2 články, v říjnu 1. V listopadu 5 a nejhojnější byl prosinec. 7 článků.

A rok 2013? Za leden 16 článků včetně tohohle. O jeden více.

Fotka je naprosto obyčejná. Možná až podprůměrná ...


Záživné focení čaje. :D

23. ledna 2013 v 22:52 | Ayu Takashi |  Fotky
No, tak dnešní spešl fotky jsou fotky, které jsem vyfotila během nalévání čaje do hrníčku. Zní to záživně, co? :D .. Jsem nemocnááá.

Snažila jsem si dokázat, že čaj ej fotogenický. No, nic moc, špatně zaostřený, ale ... Snaha se cení, ne? :P¨

Kritiku jen a pouze ocením ... :)

I had a dream ...

21. ledna 2013 v 21:26 | Ayu Takashi |  "AT" osobně.
Tak zase sem budu cpát svůj xicht.

Ale tahle fotka se mi skutečně líbí. Je tak .. Špatně upravená, to je moje slabá stránka (co teprv, když jsem pracovala na designu! -.-"), ale vyfocená je (snad) dobře. Bůh žehnej samospoušti.


Večerní fotky

21. ledna 2013 v 6:00 | Ayu Takashi |  Fotky
Večerní fotky z naší zahrady. :)

Připomíná mi to Kruh o.O :D ... Před vchodem máme tuhle lampu, a zapadala sněhem. Ale ítm, že je kulatá, zůstal sníh jen kolem dokola o.O .. No, vypadá to efektivně. :D :)

Rozmazaná fotka, já vím. Foceno těsně vedle lampy, která je o fotku výš. Dnes jsem zkoumala na mém foťáku makro. :)

Není růže bez trní

20. ledna 2013 v 19:29 | Ayu Takashi |  Články na téma týdne
"Je krásná ... Dal bych cokoli za to, abych ji mohl kontaktovat," prohlásil jsem.
"Včera jsem ji našel na Facebooku, večer ti pošlu její profil, platí?" řekl můj nejlepší kámoš. Přikývnul jsem a plácli jsme si na souhlas.
Když jsem se večer konečně dostal na počítači, nedočkavě jsem čekal, až mi Nick pošle její profil. Stalo se, přidal jsem si jí. Okamžitě si mě potvrdila do přátel. Napsal jsem jí. Odepsala! Psali jsme si celý večer až do půlnoci, kdy jsme oba odpadli. Naštěstí jsme se stihli domluvit, abychom šli odpoledne ven. Připadala mi milá, a já se velmi těšil.
Po teplé sprše jsem zalezl do mé milované postele a usnul jsem velmi tvrdým spánkem. Probudilo mě až velmi dotěrné cinkání budíku.
Celý den ve škole mi uběhl celkem rychle a já na ni už čekal. Šli jsme spolu do parku, bez jediného slova. Až tam jsme se začali bavit.
"Takže .. Ty jsi Nela?" zeptal jsem se pro jistotu. Přikývla.
"Ano. To tedy jsem," odsekla, "za hodinu mám kosmetiku, tak doufám, že mě pak omluvíš. Respektive, budeš muset. Kdybych neměla upravené nehty, kdoví, co by si o mě další lidi pomysleli."
"Ale .. Podlě mě jsi krásná taková, jaká jsi, nemusíš chodit na kosmetiku," namítl jsem. A také to byl pravdivý argument.
"Ty mě neznáš. Když se nedostavím na kosmetiku, budu vypadat jako Anne. A to bych nikdy nedopustila, to bych tolik klesla! Ano, jsem krásná, ale díky kosmetice," prohlásila. Na to jsem neměl náladu. Je krásná, ale namyšlená ... Není růže bez trní.

Windsor Castle (VB)

19. ledna 2013 v 22:09 | Ayu Takashi |  Letem světem
Krásná náhoda. Je tu 7 fotek, stejně jako z Brookwoodu. Není to plánované, jen jsem vybírala ty nejlepší fotky (alespoň doufám).

No, tak asi tak jediné, co si od paní průvodkyně z autobusu pamatuji, je, že Windsor Castle je letním sídlem královny (jen si to představte, nejrozlehlejší stavba v Británii [nevím, jestli pouze takováto "stará", či celkově], a přitom je to jenom vaše chata. No nebrali byste to?) a když někdo někde v obchodě potká královnu, a řekne jí, že je podobná královně (neboť netuší, že to je ona), tak odpoví, že to ji těší. Toť vše.

Jinak sama královna mě odjakživa inspirovala, je krásná. Zamlada, i dnes. A představte si to, já ji viděla na vlastní oči. Sice seděla v autě, ale viděla jsem ji. Ale to bylo v Londýně, u Buckinghamského paláce. Najednou projelo několik policejních aut, v prostřed řady černý Chrysler. A v něm ona má zbožňovaná seděla. Ale to teď nebudu rozebírat.

Mám 3 fotky, kde se mi pletou lidi, 3 fotky bez lidí a 1 fotku výhledu. No, tak se pokochejte. :)

3 fotečky, kde se mi připletli lidi. Odpadkového koše na kraji poslední fotky jsem si bohužel všimla až dneska při upravování. :/

Fotky naprosto bez lidí, vypadá to skutečně majestátně. :)

A naprosto obyčejný výhled z jedné části Windsorských hradeb. :)

Vojenský hřbitov Brookwood. (VB)

19. ledna 2013 v 2:11 | Ayu Takashi |  Letem světem
Byla jsem na lyžáku ve Schladmingu (s gymplem, samozřejmě), fotky ale nemám. Ani jednu. Foťák jsem nechala doma. Tak alespoň konečně dodávám fotky z mého zájezdu do jihozápadní Anglie. Asi je různě rozkouskuju. :)

Tyto jsou z vojenského hřbitova Brookwoodu (jak ale už název článku napověděl. :D). Bude to možná znít .. melancholicky (nebo tak nějak), ale strašně se mi líbí taková ta atmosféra, která přímo čiší ze hřbitovů.
Část, kde jsou pohřbení českoslovenští vojáci. :)

Nevím, jak to nazvat, či co to bylo .. :D .. Ale po stěnách byly nějaké nápisy o válce. :)

A tyhle poslední 4 fotky se mi již pouze čistě líbí. :)

Samozřejmě, fotek mám z Brookwoodu víc, ale ne všechny jsem ochotna sem publikovat, takže se smiřtě s těmito. A ono celkově z Anglie jich je přehršel, takže .. To bohatě stačí. :D :)

Živly.

12. ledna 2013 v 22:26 | Ayu Takashi |  Články na téma týdne
Dnes jsem to pojala trochu netradičně, obzvláště ty fotky.

Vítr

Ten jsem netušila jak vyfotit. Neboť nefoukal, a na ničem to ztvárnit nešlo. V léte bych použila pampelišku:) Každopádně fotka se mi líbí.

Oheň

Dobrý sluha, zlý pán. Každého to snad doma jako malého učili. Fotka je rozmazaná, ale šlo o záměr. Jak jsem již zmínila, pojala jsem to trochu netradičně. :)

Voda

Přijde mi ironické, že na fotce je voda a sníh .. ale líbí se mi to. Flaška je tam záměrně. :)

Země

Nejsnadnější na vyfocení. Není nic lepšího, než pořádnej kus země. :P:)

Sladká základní škola.

11. ledna 2013 v 22:39 | Ayu Takashi |  Fotky
Je to sice teprve několik měsíců, co jsem opustila základní školu, přesto musím uznat, že svým způsobem mi celkem chybí. Jo, zvykla jsem si na gympl, rychlejc, než jsem čekala, a přijde mi lehčí učivo, než jsem čekala. Obávala jsem se, že to bude větší teror .. :D

.. Ale když už nic, měla jsem krásnou základku. Jo, z roku raz dva (OK, to přehánim, je z roku 1904), ale mě svým způsobem okouzlila. Ať již zevnitř, kde je nečekaně moderně vybavena (ale chodby jsou stále se starým nádechem), či zvenku.

Fotka je z mého posledního zvonění, tak se nedivte návalům dětí. :)

Fotky letní oblohy. :)

10. ledna 2013 v 20:07 | Ayu Takashi |  Fotky
Jsou to fotky z konce prázdnin, byl to poslední či předposlední týden. A poslední týden pouti v Kolíně. :) Pouť jsme si s kamarádkou a kamarády užili, radši nebudu zveřejňovat, kolik jsme utratili. :D .. A byl tam strašně krásný kluk s cukrovou vatou :33 :D.

Poslední den byl jediný den, kdy jsme šly domů před desátou. Byla nádherná obloha, tak jsem se rozhodla ji vyfotit. Bohužel, spoustu fotek z té doby mám přesvětlených, neboť asi až před odjezdem do Anglie jsem si všimla, že mám nastavené až příliš vysoké ISO -.-"" .. Takže omluvte kvalitu. :)

Slečna slušná:))

9. ledna 2013 v 21:39 | Ayu Takashi |  "AT" osobně.
Málokdy vylezu z domu v něčem takovém, ale moje milované džíny jdou na reklamaci, protože mi praskly u kolene, tak jsem natáhla sukni. Poté, co jsem zjistila, že moje kozačky maj' žraloka, prošmejdila jsem botník a vytáhla sestřiny (byly mi malé, i když jsem nejmladší z rodiny). A když jsem usoudila, že moje červená lyžařská bunda se absolutně nehodí, vytáhla jsem svou "nafouklou" růžovou bundu. To, že nemusím růžovou barvu, bych ještě překousla, ale především mě štve, že v té bundě vypadám jaksi ... tlustá. :D

Xichty tady házím příšerné. :D ... Ale tak co už:) ... Je to focené na ulici, poprchávalo, takže detaily za mnou ... Bych moc nezkoumala. :D:)


Upřímně, musím uznat, že před chvílí jsem si prohlížela fotky některých modelek, jak vypadají bez make-upu. Když si na to vzpomenu, ani si nepřipadám tak hrozně .. :D

Ten pocit .. ^^

9. ledna 2013 v 21:27 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
Znáte takový ten pocit, když se Vám nic nechce dělat? Já ho znám až moc dobře. Pořád se do něčeho nutím a pořád nejsem schopná se do toho pustit .. Rozhodla jsem se založit rubriku s mýma fotkama (jsem strašnej narcis, já to vím. A egoista taky, kdyby to někoho zajímalo). Chtěly bychom s kamarádkou udělat takový náš "soukromý modeling", vždy by jedna namalovala tu druhou (nebo by se namalovala sama, to je jedno), a jedna by pózovala, druhá fotila. Mohlo by to být zajímavé podle mě. :)

Úprava blogu))

5. ledna 2013 v 0:16 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
No, můj blog je jaksi zahlcený. A u některých článků jsou příliš velké fotografie, proto jsem se rozhodla během dneška projít všechny články (není jich moc, 62 včetně tohohle ; aspoň jednou jsem ráda za svojí věčnou neaktivitu) a upravit v nich fotografie, současně je podepsat pokud to tam není a tak dále. Dneska tedy asi nic kromě tohohle neočekávejte, potřebuju si promazat i svojí galerii. Nesnáším, když ve všem nemám dokonalý pořádek. :)

Projekt nazvaný 1D.

2. ledna 2013 v 21:23 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
Zdravím. S mojí kamarádkou jsme rozjely náš malý výtvarný projekt (a to i přes to, že ani jedna z nás neumí malovat). Týká se skupiny One Direction (ano hateři, jen se ozvěte). Zatím máme pouze základy, možná však v průběhu tohoto týdne přidám fotky z jeho tvorby. Skutečně se těším na výsledek, zatím to vypadá nadějně. :)

.. Mimochodem, jsem na gymplu, učení je hodně, hraju na klavír, na kytaru, hraju volejbal a začala jsem závodně tancovat, proto se může stávat, že spoustu věcí nebudu stíhat, proto mi případně odpusťte. :)

Ještě dnes se pokusím přidat fotky z výroby našeho projektu.

Po vzoru super drbny:
VY VÍTE, ŽE MĚ MILUJETE.
Ayu Takashi;*

Ferda.))

1. ledna 2013 v 14:59 | Ayu Takashi |  Fotky
Tuhle fotku jsem fotila v ten den, kdy jsem dostala foťák. 8.dubna, mé narozeniny, pokud chcete konkrétně. Na fotce je náš přerostlý jorkšír Ferda. Foceno na režim "Domácí mazlíček". :)

Ohňostroj:)

1. ledna 2013 v 1:13 | Ayu Takashi |  Fotky
Sice se svým Olympusem VR-310 nefotím nijak extra hezké fotky, ale jsou koukatelné, a to je to hlavní. Proto Vám nyní dávám šanci zhodnotit mé fotky.
A ještě jednou ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2013!! :))))