Srpen 2012

Bratránkova svatba. :)

11. srpna 2012 v 20:11 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
Prosím, já ^^.
Dnes měl můj bratranec svatbu, a vcelku jsem šťastná, že on je šťastný. V tomto jsem byla oblečená. Se svojí nyní již novomanželkou byl již 6 let :) ... Když se vezme, po jaké době se v současné době lidi berou, přijde mi to úctyhodné a velmi mu to přeji. :)
... Pro dnešek asi nic nečekejte, zítra něco splácám na téma týdne. :)

Přežila jsem soustředění aneb týdenní peklo.

10. srpna 2012 v 21:21 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
Za toto prosím uznání! ;) ... Tenhle týden jsem strávila v Kamenici nad Lipou na soustředění. Od té srážky s autem mám docela vadnou nohu, s občasnýma přestávkama jsem však sportovala.
Vyjímečně jsme měly dvě větší soutěže: Naší vlastní olympiádu (náš tým lazarů - dva kotníkáři, jeden kolenář - jsme reprezentovaly Pobřeží slonoviny) a testy jednotlivců. Jak jsem dopadla? Hahaaaa, ve všem poslední! :D ... Ale kupodivu v hodu diskem jsem byla 2. :)
... No, je to skutečně fuška, týden neustále běhat .. jsem šťastná, že žiju. A zase Vás mohu zavalovat článkama. Můj vysněný život! ;)

Stránka na FaceBooku. :)

3. srpna 2012 v 19:38 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
Aby se neřeklo, že jsem opět se vším zaostalá, založila jsem na Facebooku stránku o tomto blogu a o aktualizacích na něm. Doufám, že se tam přidáte, aby jste měli všechny aktualizace z první ruky! :) ... Stránku najdete ZDE. :)

Genialita je jako talent. Každý je svým způsobem génius, jen musí přijít na to, v čem.

2. srpna 2012 v 16:41 | Ayu Takashi |  Články na téma týdne

Genialita jako talent.

Svým způsobem je název článku pravdivý, svým způsobem však zároveň i pofidérní. Když někdo o někom řekne (například), že je géniem volejbalu, asi na něj budou trochu divně zírat. Ale když o Mozartovi prohlásíme, že to byl génius, jelikož uměl hrát na klavír i na housle i poslepu, již jako malý hrál na královském dvoře, všichni horlivě přikyvují.

Jak rozeznám, kdy nazývat člověka géniem a kdy ne?

Chytrá otázka, ne? A na tuto otázku asi skoro nikdo z nás nebude mít odpověď. Já bych génia nazvala v tom okamžiku, kdy dokázal něco převratného, něco objevil či podobně. Nebo v okamžiku kdy by se čímsi proslavil, nezáleží na tom, čím.

Kdo mi připadne na mysl, když se řekne "génius" aneb příklady geniality z reálného i seriálového pohledu.

Ať je kolem mne zrovna jakákoli situace, automaticky mne napadnou pouze čtyři osoby. Dvě skutečné a dvě seriálové osoby. A o kom že mluvím? Ty dvě skutečné, jsou Albert Einstein a již zmiňovaný Wolfgang Amadeus Mozart. A ty seriálové? Podívejme se.

Sheldon Cooper a Amy Farrah Fowlerová ( "Shamy" )


Každý, kdo se kouká na The big bang theory (česky Teorie velkého třesku) je zajisté pozná.
Amy, která je sice chytrá, ale jakžtakž normální.
A Sheldon, který je tak chytrý, až je prakticky za blbce.

Genialita je zkrátka různorodá. :)