Duben 2012

Malá ochutnávka z Londýna

28. dubna 2012 v 16:41 | Ayu Takashi |  Letem světem
Stále usiluji o to, abych se mohla dostat na otcův počítač. Je to jediný počítač, kde mám stažené fotky z foťáku z Londýna. A mám určitou hnusnou obavu. Obavu, že mi můj foťák odjel vlakem někam do neznáma ... Nevzpomínám si totiž, že bych si ho po turnaji z vlaku brala. Docela nepotěší :// ... Konečně dostanu foťák a ... Hned jsem bez něj. Respektive ... Neviděla jsem svůj foťák od té doby co vystoupili dva kluci, co jeli s náma v kupé, tak těžko říct ... No, budu si muset šetřit na svůj nový foťák no. Tady máte aspoň jednofotkovou ochutnávku z náměstí, neboť rodiče mě odmítají pouštět na počítač déle než na čtvrt hodiny.
-> Fotka je focená na "Trafalgar Square". Trafalgarské náměstí. Je vidět pouze jedna socha, národní galerie, nějaký kostelík (??) a druhá fontána. A samozřejmě odpočitadlo, které odpočítávalo dny do LOH v Londýně. Tak zatím jednofotková ochutnávka, v bližší době dodám i zbytek fotek, těšte se!! :)))
Ayu Takashi

Minulost, současnost i budoucnost.

24. dubna 2012 v 7:00 | Ayu Takashi |  Články na téma týdne

Zapomenout na minulost, žít současností a dát volný průběh budoucnosti.

Přiznejte si, kolik lidí z vás si to již alespoň jednou odpřisáhl? Řekla bych, že skoro každý člověk alespoň jednou v životě si to řekl, ať již po rozchodu, špatném vysvědčení či vyhazovu z práce pro neslušné chování či kdoví co jiného.

Každý jsme jen člověk. Každý jsme jen "homo sapiens".

Nejsme žádní Supermani ani jiní superhrdinové abysme mohli všechno udělat pro změnu sebemenšího detailu, který by změnil v ten okamžik budoucnost v tom největším smyslu. K minulosti je nejlepší otočit se zády a jít vstříc budoucnosti. Bohužel, občas je to skutečně těžké. Některé lidi doprovází skutečně odporná minulost. Někteří třeba i vraždili. Někteří zase měli růžovou minulost. Ale přesto jsme všichni stejní. Jsme přece jeden druh.

Dá se něco udělat pro změnu minulosti?

Dost blbá otázka, že? ... Ne, nedá, svou šanci jsme promarnili právě v té minulosti. Ano, jsou zde některé věci, za které si nemůžeme, ale také jsou zde věci, za které si můžeme jen a jen my. Nevzali mne na žádnou střední školu? Smůla. Ale nemůžu kvůli tomu fňukat celý dny. Seženu si rychlokurz na prodavačku a půjdu prodávat do nějakého obchodu.

Co vlastně chci naznačit?

Občas je to těžké. Ale skutečně bychom se měli k minulosti vždy otočit zády. Ignorovat to co bylo a vyjít vstříc novým zítřkům.

Světlo mého života.

16. dubna 2012 v 15:27 | Ayu Takashi |  Články na téma týdne
Neřeklo se, o jaké světlo se jedná. Já si však vybrala světlo mého života. A to v tom smyslu, že můj život osvětluje i v těch nejhorších chvílích několik světlušek. Ty světlušky jsou lidi, na kterých mi tolik záleží, neboť se pro mě vždy obětují.

Teru

Znám ji od první třídy. Abych byla velmi výstižná, je to ta světluška, která svítí nejvíce. Znám ji od své druhé, od její první třídy. Je o rok mladší, ale nebudeme si nic nalhávat, je na mé úrovni, když to tak řeknu. Je taková ... Velmi dospělá. Jestli je někdo, kdo se na mě NIKDY, skutečně nikdy nevykašlal, je to právě ona. Kdo se ke mě vždy přidal? Ona. S kým jsem spřízněná duše, s kým jsem stejná? S ní. Ona - je pro mě madam dokonalá. Sama s náma udělala dvě videa. Musela jsem se u nich chvílema i smát. :D ... Mám s ní tolik dobrých zážitků. S nikým jiným bych si nemohla předávat vzduch pod vodou. :D (Ano, zní to vtipně, že? :D) ... A také den, kdy jsme byly obě v Kolíně a jely jsme na plavečák. Řidič autobusu nám řekl, ať si peníze necháme na zmrzlinu a ve venkovním bazénu, kde je placená vířivka, nám ji jeden sympatický plavčík zapnul zadarmo. Mám s ní neuvěřitelné zážitky. Máme spolu i jakýsi bloček. Jsou v něm záznamy o našem přátelství, když to tak řeknu. Kdybych se měla vypisovat se vším, co jsme spolu zažily, jsem tu do zítřka. A to bych ještě ani zdaleka nebyla v polovině.

Nikča

Poslední dobou se s ní nebavím tak často, jako dříve. Bydlí sice téměř za rohem ode mě, já však mám v poslední době velkou časovou tíseň a navíc doma máme různé spory, proto tolik nechodím ven v poslední době. Bavím se s ní od poloviny naší čtvrté třídy, a od té doby je to stále má nejlepší kamarádka. I s ní mám nespočet zážitků, to mi věřte. Je to asi tak jediný člověk, se kterým vydržím nad jedním plastovým talířem s hranolkama a se dvěma plechovkama Coly sedět i šest hodin v kolínském Futuru. Pokaždé najdeme téma, o kterém se začnem bavit, ať je sebeztřeštěnější. Zajímavé je, že i po těch několika letech, nám nikdy spolu nedošly slova, pořád a pořád kecáme a skoro není možné nás zastavit. Terka (výše zmiňovaná) o tom ví svoje. :D

Katka

Jako předposlední osobu zmíním právě ji. Má "manželka". S tou jsem se zase začala více bavit na volejbalovém soustředění v létě, kdy jsem zjistila, že ona je jedna z mála těch, kterým můžu skutečně věřit. Od úterka jsme spolu byly do soboty v Londýně. Teď už jsme se vrátily. A že neuhádnete kde byla tahle fotka focená? ... Picadilly Circus. Jedna z našich mnoha společných fotek z Londýna. Jsem na ní skutečně závislá. :D ... Jediná z těhle všech lidí, která se mnou chodí na stejnou školu. Nevím, co k ní dodat, k ní ani nic dodávat nejde. ;))*

Davča

A na závěr, ten jediný pro mě. ;))* ... Jestliže o někoho skutečně nechcu přijít, je to on. Vždy si na mě najde chvilku. Kdykoli mě něco trápí, ať se již jedná o pouhý malý zbytečný problém nebo o skutečně závažnou věc například v mé rodině, vždy mi pomůže. Mám v něj skutečně velkou důvěru. :) ... Bohužel, bylo to zrovna v úterý, kdy se mi nějaký hacker dostal na můj profil na "fejsbůůčiku" a pokusil se nás rozhodit. :O ... A zjistil, že to je nemožné. :D ... Davča? Můj, můj, nehodlám se dělit. :P :)))

Odjezd do Anglie

10. dubna 2012 v 14:08 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
Vtipné, že? Ještě jsem ani nedodala všechny fotky z Itálie a odjíždím do Anglie. Jedeme se školou, budeme chodit po památkách.
Ale nebojte se, Mám dokonce už i mnohem kvalitnější foťák než je zabudovaný foťák na mém Samsungu Star. V neděli - 8. dubna - jsem měla narozeniny a od rodičů jsem dostala Olympus VR-310. Takže fotky by měly být o něco kvalitnější, přece jenom tam je těch 10,8 megapixelů rozdíl. :D:)
... Takže nyní budu zhruba tak do soboty neaktivní. Odjíždím už za hodinu, tak v sobotu nebo v neděli bych se snad mohla ozvat. Užijte si Česko, já si jedu užít Anglii :)))
Ayu Takashi

Svoboda slova

6. dubna 2012 v 17:33 | Ayu Takashi |  Články na téma týdne
Jedna z věcí, bez kterých by se skutečně nedalo žít. Svoboda slova. Vcelku to je vlastně právo mít vlastní názor. Jaké by to bylo odporné, kdyby se Vám něco nelíbilo, ale museli byste tvrdit, že to je nádherné? Převedeme si svobodu slova do jednoduchého příkladu - oblečení - i když mluvící oblečení (zatím) nemáme.
... Milujete conversky, jsou Vám pohodlné. K tomu byste si nejradši vzali upnuté džíny a volné, dejme tomu černé, triko. Ale ne. Vy to máte zakázané. Nemáte svobodu. Nemáte na výběr. Musíte si vzít kulaté střevíce v odstínu bordo a k tomu bezramínkové bordo šaty s černou výšivkou. Docela jednoduchý příklad, ne?

... Nemám bohužel již čas vypisovat se v sáhodlouhém článku, ale takto jsem to vzala rovnou k věci, jasně a stručně. Na podobném principu vcelku existuje svoboda slova, nemám snad pravdu? ;)
Ayu Takashi

Starší články aneb když se někdo prohrabává v notesu.

4. dubna 2012 v 16:59 | Ayu Takashi |  Blah blah blah.
No tomu byste nevěřili. I když možná i jo.
Našla jsem starší blok, mám v něm článek na staré TT - Život bez elektřiny. Respektive 4 články, z toho ty tři jsou trojdílná povídka k TT. Možná to sem v bližší době přihodím. Možná určitě, konkrétněji. Delší dobu jsem nepřidala nic do ČD, i když to už mám skoro dočtené. Obvykle takovou knížku mám přečtenou do týdne, ale jsem skutečně vytížená učením, volejbalem, klavírem a kytarou. Nu co.
Mezitím jsem včera večer napsala článek na nové TT, i když nejspíš ho někteří lidé nepochopí... A hlavně celkem dost jsem se při něm prohrabávala úplným chronologickým zápisem dějin. Docela bichle, ta kniha, nevím jak to přesně je, ale něco přes 600 stran to bude stoprocentně. No tedy, jdu to přepsat. Budu se snažit se sem dostávat častěji.
Ayu Takashi